Oryginalnie podpięte firanki

www.artcd.pl

Firany nie muszą być nudne i nieinteresujące. Jeśli chcemy zapewnić sobie niebanalne wykończenie wnętrza, warto zadbać o oryginalność dekoracji okiennych. Firanki możemy podpinać i układać na różnorakie sposoby.

Z pewnością eksperymenty w tej dziedzinie okażą się świetną zabawą, a efekty estetyczne mogą być zaskakujące. Możliwości fantazyjnych podpięć powinniśmy uzależnić od rodzaju firanki. Jeśli jest ona bogato dekorowana, to przesadą będą dodatkowe zdobienia.

Natomiast kiedy nasza firanka jest gładka – możemy sobie pozwolić na więcej. Warto wtedy zajrzeć do sklepów z dekoracjami okiennymi, gdyż w ofercie znajdziemy oryginalne klamry, wstążki, frędzelki i łańcuszki. Ciekawe efekty można osiągnąć dzięki klamrom w kształcie kwiatów, serduszek, czy abstrakcyjnych wzorów geometrycznych.

Ponadto, jeśli sami posiadamy zmysł artystyczny, możemy własnoręcznie wykonać ozdoby, wykorzystując np. kolorowe koraliki, czy małe, barwne kamienie. Taka kompozycja z pewnością nada wnętrzu unikatowego charakteru.