Światowe rolety

Rolety rzymskie, austriackie, londyńskie. Nazwy dekoracji okiennych przywołują na myśl estetykę różnych zakątków Europy w swej specyfice historycznej.

Wszystkie trzy rodzaje rolet, stają się coraz bardziej popularne i zyskują coraz więcej zadowolonych klientów. W zależności od preferencji – bardziej minimalistycznych, czy raczej potrzeb większej ekspresji – każdy może wybrać ozdoby idealne dla siebie.

Rzymskie rolety to bardzo funkcjonalne wykończenie wnętrza. Można je uszyć z niemal każdej tkaniny, przez co mamy możliwość lepszej personalizacji.

Podwijane są poprzez zwiększanie ilości zwojów materiału, a sterowane za pomocą mechanizmu łańcuszkowego, sznurkowego lub elektrycznego. Rolety austriackie posiadają pionowe taśmy, które regulują długość dekoracji, pozostawiając na dole rodzaj falbaniastych draperii.

Bardzo podobne są do nich rolety londyńskie, jednak zamiast kilku falban na dole, powstaje jedna kaskada. Zarówno rolety austriackie, jak i londyńskie, po rozwinięciu przypominają prostą w formie zasłonę.