Sprzedaż zdjęć w sieci

Internet to ogromna baza wiedzy i rozrywki. Ale nie tylko. W sieci można również całkiem dobrze zarabiać. Dla jednym osób to sposób na dodatkowy kilka złotych do pensji, dla innych pomysł na biznes.

W sieci mogą zarabiać także fotografowie. I to kilka sposobów. Specjalistyczny sprzęt fotograficzny nie jest dziś potrzebny, aby tworzyć własne dzieła. Wystarczy telefon czy tablet z wbudowanym obiektywem i jakiś prosty program do obróbki zdjęć.

Nakładanie filtrów, korekcja kolorów czy nawet usunięcie niektórych elementów – to dziś rzeczy proste do wykonania, zwłaszcza, gdy za część pracy odpowiedzialne są automatyczne funkcje programu. Odpowiednio przygotowane zdjęcia możemy umieścić w banku fotograficznym. Banki działają w oparciu o różne licencje. W części serwisów tego typu fotki dostępne są za darmo do użytku własnego, a za opłatą w celach komercyjnych.

Są też banki w stu procentach płatne lub całkiem darmowe. Inna metoda to ogłaszanie się na portalach fotograficznych, np. dotyczących modelingu. Fotograf może znaleźć chętnych modeli i modelki, a następnie umówić się na sesję.