Własnoręcznie wykonane lampiony

Najciekawsze dekoracje często wykorzystują światło – świeczki lub lampy. Niezwykle pięknie prezentują się kolorowe lampiony albo tradycyjne świeczniki. Niektóre ozdoby tego rodzaju jesteś w stanie wykonać nawet na własną rękę. Co więcej, nie jest to zadanie trudne. Najlepszym przykładem są własnoręcznie wykonane lampiony.

Najprostszy lampion możesz wykonać z papieru, który otoczysz w bezpiecznej odległości żarówkę. Papier może być zwinięty w walec. Oczywiście najlepiej, by był to cienki papier kolorowy lub bibuła, bo wtedy efekt wizualny będzie zdecydowanie ciekawszy. Świetnie prezentują się właściwie wszystkie kolory. Zarówno chłodne barwy, takie jak niebieski czy fioletowy, jak i typowo ciepłe, jak żółć i pomarańcz mogą rozświetlać Twój pokój.

Już samo owinięcie żarówki bibułą ta ciekawe efekty, ale jeszcze lepszą dekorację uzyskasz wtedy, gdy w lampionie wyskrobiesz drobne wzory. Nie muszą to być skomplikowane kształty, wystarczą kreski przypominające drzewa lub gałęzie. Jeśli chcesz możesz też zrobić kilka dziurek, przez które będzie przebijać białe światło. Jeżeli masz zamiar zrobić większy lampion, możesz zostawić odsłoniętą górę, a do środka włożyć świeczkę. W takim wypadku pamiętaj o zachowaniu szczególnej ostrożności.

Świeca daje o wiele cieplejsze i przyjemniejsze światło niż żarówka, a więc i cała dekoracja nabiera znacznie większego uroku. Lampiony będą doskonałą dekoracją na romantyczny wieczór albo wieczorne spotkanie z przyjaciółmi.