Urządzamy wnętrze – ramy do zdjęć

Urządzanie wnętrz można powierzyć osobie, która się na tym zna i zajmuje się tym profesjonalnie. Ale można także zabrać się za to samodzielnie, gdyż nie jest to wcale trudne zadanie. Trzeba tylko wiedzieć, z jakich akcesoriów do wnętrz korzystać i jakie połączenia będą najlepsze. Wiele zależy oczywiście od naszeg gustu, natomiast zawsze milej się mieszka w domu, który jest urządzony „po naszemu”. Jednym z bardziej ciekawych i praktycznych akcesoriów do wnętrz są ramy do zdjęć, które mogą znacząco ułatwić nam aranżacje w zasadzie wszystkich pomieszczeń. Dzięki ramom możemy sprawić, że pomieszczenia zyskają ciekawy, indywidualny charakter, a na dodatek ramy umożliwią nam wyeksponowanie zdjęć naszych bliskich – czy to z rodziny, czy też spośród grona przyjaciół – dając okazję do wykorzystania ramek na wiele różnych sposobów.

Jak dopasować ramy do zdjęć?

Ramki ze zdjęciami możemy zawiesić na ścianie lub też postawić na komodzie lub szafce. Mamy przy tym do wyboru wiele różnych modeli ramek – duże, małe, kolorowe i wykonane z różnego rodzaju materiałów. Aby jednak rzeczywiście współgrały z innymi elementami wnętrza powinniśmy je odpowiednio dopasować. Ciekawym pomysłem jest mieszanie kształtów, ale również rozmiarów naszych ramek, co da zaskakujący efekt. Jeśli natomiast chodzi o kolory ramek to powinny one być dobrze dobrane do stylu danego pomieszczenia. Niezwykle ważne jest także dopasowanie samego zdjęcia do ramki – mowa tutaj nie tylko o rozmiarze zdjęcia, ale także o tym, co się na nim znajduje i jakie kolory przeważają.

Zanim powiesimy ramy na ścianach, warto jest zrobić sobie pewien plan, a więc po prostu dobrze rozplanować sobie położenie poszczególnych ram.