Uniwersalny komputer pokładowy

Montowane fabrycznie komputery pokładowe to domena zdecydowanie nowszych aut z wyższej półki. Niestety, nie wszystkich na takowe stać, dlatego stworzono niezależny odpowiednik pasujący do niemal każdego modelu.

Jakie funkcje posiada taki gadżet? Po pierwsze prowadzi pomiar paliwa. Dzięki temu wskaźnikowi (aktualne oraz średnie spalanie) wyczujesz lepiej swoje auto i nauczysz się jeździć ekonomicznie.

To ogromna zaleta biorąc pod uwagę ceny benzyny. Warunkiem koniecznym dla realizacji tej funkcji jest elektroniczny wtrysk paliwa.

Jeśli jesteś zapominalski ten niepozorny gadżet pozwoli uniknąć ci mandatów – przypomina bowiem o niewłączonych światłach, a jak wiadomo, w polskim prawie obowiązuje przepis o całodobowo włączonych reflektorach. Posiada także wbudowany kalendarz z przypominają o ważnych datach dla samochodu – terminy przeglądów i gwarancjach.

Pozwoli ci także sprawdzić ilość przejechanych kilometrów, średnią prędkość na trasie oraz koszt podróży. To funkcja przydatna zwłaszcza dla osób, które autem przemieszczają się służbowo i muszą się rozliczyć z przejechanych kilometrów.

Odczyty z komputera znacznie ułatwią ci to zadanie.