Podstawka z guzików

Wiele ciekawych pomysłów na dekoracje może Ci przyjść do głowy wtedy, gdy po prostu przeglądasz produkty, które już znajdują się w Twoim domu. Nawet nie wiesz jaki potencjał kryje się w elementach otoczenia, gdy spojrzysz na nie w kreatywny sposób. Nawet tak proste akcesoria jak guziki i trochę wełny mogą okazać się niezwykle interesującym surowcem. Guziki można wykorzystać na dziesiątki sposobów.

ogrodzenia mury mury ogrodzeniowe mur ogrodzeniowy

Jednym z pomysłów godnych Twojej uwagi jest wykonanie podstawki z guzików. Od czego powinieneś zacząć? Najlepiej od zebrania dużej liczby guzików o podobnej średnicy i grubości. Jeśli akurat nie posiadasz podobnych guzików w domu, zawsze możesz kupić paczkę w sklepie – nie jest to drogi produkt. Kolejnym krokiem jest odpowiednie powiązanie guzików.

Przełóż wełnę tak, by guziki przylegały do siebie bokami. Muszą być oczywiście ułożone płasko. Solidne przywiązanie poszczególnych elementów sprawi, ze podstawka będzie dość sztywna – i oto właśnie chodzi. Do czego możesz wykorzystać tego rodzaju produkt? Choćby do tego, by nie stawiać gorącego kubka na drewnianym blacie.

Na podstawce możesz umieścić także miskę z sałatką czy sosem do obiadu. Po co kupować gotowe podstawki, skoro bardzo estetyczną i niebanalną wersję możesz wykonać samodzielnie? Podstawkę warto wykonać z jeszcze jednego powodu – to świetna zabawa dla osób, które lubią tworzyć piękne rzeczy. Guziki dają pole do popisu. Wybierz kilka kolorów, a będziesz w stanie utworzyć proste obrazki, które sprawią, że ozdoba stołu będzie jeszcze piękniejsza.