Papierowy łańcuch na choinkę

Czasem, w którym wszyscy myślimy o dekoracjach są święta. To wtedy staramy się, by nasze domy wyglądały jak najpiękniej. Szczególnie zauważalne jest to podczas świąt Bożego Narodzenia. Wówczas wystarczy wyjść na ulicę, by zobaczyć dziesiątki domów z lampkami w domach i girlandami na balkonach.

Centrum świątecznej estetyki jest jednak oczywiście choinka. Ozdobne drzewko musi znaleźć się w każdym domu. W jaki sposób jednak udekorować choinkę, by sprawiała dobre wrażenie? Możliwości jest wiele. Nie musisz jednak stawiać na gotowe produkty.

Dawniej na drzewku wieszało się ozdoby wykonywane ręcznie. Ten sposób nadal może się świetnie sprawdzić. Jedną z dekoracji choinkowych, które można wykonać samodzielnie bez żadnego problemu jest kolorowy łańcuch. Jak go zrobić? To bardzo proste.

Wystarczy, że sięgniesz po arkusze kolorowego papieru. Na początek potnij kartki na równe paski. Gdy już będziesz je miał, zwiń pierwszy pasek tak, by powstało ogniwo łańcucha. Po prostu połącz dwa końce paska i użyj kleju, by je przymocować.

Kolejny pasek przełóż przez wykonane oczko i znów użyj kleju. Postępuj tak aż do wykorzystania wszystkich pasków, a powstanie piękny, długi łańcuch. Takim łańcuchem możesz ozdobić drzewko, ale nic też nie stoi na przeszkodzie, by powiesić dekorację pod sufitem, na belce stropowej czy w dowolnym innym miejscu. Kolorowy łańcuch świetnie nadaje się do ozdobienia domowej przestrzeni w czasie świąt.

Ze względu na swoją delikatność raczej nie nadaje się do przechowywania, ale jest tak łatwy do wykonania, że z pewnością co roku chętnie wykonasz nowy.