Papierowe płatki śniegu

rolety rzymskie

Płatki śniegu to jeden z symboli zimy. Nie tylko dlatego, że zawsze spadają z nieba, gdy robi się zimno. Płatki śniegu są po prostu piękne.

Zachwyt nad nimi jest widoczny choćby w świątecznych dekoracjach. Duże płatki wykonane z różnych materiałów pojawiają się w witrynach sklepowych, na szybach placówek oświaty czy wreszcie w domach. Taką dekorację oczywiście możesz mieć również we własnym mieszkaniu.

Najlepiej wykonać ją własnoręcznie. W jaki sposób zrobić płatek śniegu z papieru? Odpowiedź jest z jednej strony prosta – rzecz jasna trzeba go po prostu wyciąć. Z drugiej strony, pamiętaj, że płatki są symetryczne.

Czy jesteś w stanie zachować doskonałą symetrię wycinają złożony kształt geometryczny? A co niewielkimi dziurkami, które przerywają strukturę płatka tworząc charakterystyczne wzory? Wszystkie te estetyczne efekty da się w prosty sposób uzyskać, jeśli tylko zaczniesz składać kartkę papieru. Jedno cięcie na poczwórni złożonej kartce daje już kilka symetrycznych cięć. Podobnie łatwo możesz wykonać równo rozłożone wzory w strukturze płatków.

Wycinanie płatków śniegu to fajna zabawa. Na początku zapewne stworzysz kilka nieudanych kształtów, ale po paru próbach nabierzesz wprawy i zaczniesz wycinać piękne wzory. Jeśli nie chcesz eksperymentować, to gotowe wzorce znajdziesz również na stronach, które traktują o tematyce orgiami.

Wycinanie płatków z poskładanego papieru to bowiem nic innego, jak prosta forma orgiami, czyli japońskiej sztuki wykonywania papierowych ozdób.