Ozdoby z makaronu

komoda do pokoju

Piękne kształty są wszędzie wokół nas, tylko często tego nie dostrzegamy. Jeśli nie traktujemy czegoś jako ozdoby, czasem pomijamy wartość estetyczną. A szkoda, bo wówczas moglibyśmy dostrzec także wiele sposób na to, by stworzyć niepowtarzalne ozdoby. Najlepszym przykładem mogą tu być dekoracje wykonane z makaronu.

Jak wygląda makaron – to wszyscy wiemy. Ale czy przyszło Ci kiedyś do głowy, że świderki, muszelki albo pióra to bardzo ładne, symetryczne kształty, które dorównują niejednej ozdobie? W istocie tak właśnie jest. Co więcej, kawałki makaronu można przecież połączyć w bardziej złożone wzory, a do tego jeszcze ubarwić… Jak więc wykonać własnoręcznie przepiękną dekorację? Na początek warto kupić kilka opakowań makaronu o różnych kształtach. Makaron jako materiał jest bardzo wdzięczny.

Jest suchy, lekki i nie psuje się. Ozdoba może więc być równie trwała jak te, które zwykle kupujesz w sklepie. Gdy już kupisz paczki o różnych wzorach, możesz po prostu posklejać makaron i dokładać kolejne elementy. Tak stworzysz zarówno kwiaty, zwierzęta czy coś na kształt konstrukcji budowlanych.

Efekt będzie niezwykle interesujący, bo każdy z elementów posiada własne detale, np. drobne żłobienia czy zagięcia. Jedyną rzeczą w makaronie jako materiale budulcowym, która nie jest interesująca, jest jego kolor. Dlatego na końcu warto użyć barwników spożywczych, by nadać dekoracji ostatecznej formy.

W tym celu możesz także wykorzystać zwykle farbki plakatowe, jednak barwniki dadzą bardziej intensywne efekty.