Hybrydowe auta dla nowoczesnych

Od lat przemysł motoryzacyjny pracuje nad usprawnieniem działania standardowego silnika spalinowego. Wprowadzany samochód elektryczny wciąż ma mało zwolenników. Producenci znaleźli więc złoty środek – auto składa się z dwóch silników: spalinowego oraz elektrycznego. Niedobory jednego skutecznie uzupełnia drugi. Ciężko znaleźć dziś markę, która w swojej ofercie nie miałaby samochodu hybrydowego.

Jakie są jego zalety? Niepodważalna to spalanie. Samochody hybrydowe charakteryzują się niskim spalaniem, przez co przyciągają niskimi kosztami eksploatacji. Oszczędność na paliwie, które i tak jest drogie, przemawia do kierowców najlepiej. Hybrydy cieszą się dużym poparciem ekologów – mało palą, wydzielają mało Analizator spalin spełniający wszelkie normy europejskie, są więc przyjazne środowisku. Niestety, nie są wolne od wad.

Dwa silniki są zaletą, ale też utrapieniem kierowców. Zajmują w aucie więcej miejsca, przez co pozostaje go mniej na przewożone rzeczy. Dalszą przestrzeń zajmują akumulatory, które trzeba ładować. Na koniec – dwa silniki to dwie rzeczy do ewentualnej naprawy. Choć eksploatacja auta hybrydowego jest w miarę niedroga, cena auta może zaskoczyć każdego.

Jest stosunkowo wysoka w porównaniu do innych aut. Aby koszty się zwróciły, a przynajmniej wyrównały – potrzeba naprawdę dużo czasu.