Czujnik parkowania dla niedzielnych kierowców

http://sklep.regmot.com.pl/produkty/wybor-wg-marki-samochodu/bmw,2,13905

Czujnik parkowania robi ostatnio wielką furorę. Niemal każda firma motoryzacyjna wykorzystuje ten element wyposażenia do zareklamowania swojego samochodu.

Często wykorzystuje się ten patent przy sprzedaży samochodu, szczególnie kobietom – dzieje się tak dlatego, że są gorszymi kierowcami? A może mają przekonać kupującego samochód mężczyznę, że partnerka nie zniszczy im auta? Czujnik parkowania jest też często kartką przetargową, kiedy na kupno samochodu decyduje się tzw. niedzielny kierowca – osoba rzadko prowadząca auta i nie do końca czująca się dobrze za kierownicą.

Czujnik parkowania może faktycznie znacznie ułatwić parkowanie. Używany przez dobrych kierowców – wykazuje same zalety.

Ułatwia parkowanie, pozwala uniknąć otarć innych aut, odmierza odległość. Co się dzieje w przypadku, kiedy czujnik parkowania jest nagminnie używany przez niedzielnych kierowców? Jeszcze bardziej zaniża ich zdolności parkowania.

W sytuacji kiedy się zepsuje, lub zawiesi – może dojść do wypadku, a przynajmniej niegroźnego uszkodzenia samochodu swojego, jaki i sąsiedniego. Jak widać – nie wszystkie rozwiązania producentów są korzystne.