Charakterystyka zimowych opon

Kierowcy wykazują znaczne tendencje do ignorancji nie tylko przepisów ruchu drogowego, ale także zasad bezpieczeństwa.

Dlatego też ignorują drogowe znaki, nakazy zapinania pasów czy ograniczenia prędkości, ale także sugestię wymiany opon odpowiednio do sezonu.

Ignorancja ta zapewne bierze się z niewiedzy, bowiem świadomy kierowca wie najlepiej, że odpowiednio dobrane opony przyczyniają się do poprawy komfortu jazdy i bezpieczeństwa.

Jeśli chodzi o opony zimowe, to są one przystosowane do jazdy w szczególnie trudnych warunkach atmosferycznych, dlatego też są one odpowiednio miękkie, aby zachować swą elastyczność nawet przy bardzo niskich temperaturach.

Opony zimowe charakteryzują się jednak nie tylko parametrami materiału, ale również profilem bieżnika, który przystosowany jest do odprowadzania wody oraz śniegu, które mogłyby zmniejszyć przyczepność do drogi.

Nie ulega wątpliwości, że opony zimowe istotnie wpływają na bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych, jednakże mają również wpływ na poprawę komfortu prowadzenia samochodu, co dla każdego kierowcy powinno być czynnikiem niezwykle istotnym.