Bieżnik z nieużywanych serwetek

Być może wśród swoich ozdób stołowych możesz znaleźć wiele pojedynczych serwetek, które nie pasują do żadnego kompletu. Być może pozostałe elementy zestawu zostały podarte albo po prostu gdzieś się zgubiły. Takie pojedyncze serwetki raczej nie zagoszczą często na stole – w końcu gościom lepiej podać cały komplet.

Z drugiej strony, nieużywaną serwetkę żal jest wyrzucić, skoro produkt jest nadal w dobrym stanie. Doskonałym rozwiązaniem będzie więc wykonanie jednej ozdoby z kilku rzadko używanych. W jaki sposób tego dokonać? Zadanie nie jest trudne.

Po prostu weź wszystkie nieużywane serwetki i ułóż je na stole w linii, tak, by stworzyły bieżnik. Czy kompozycja Ci odpowiada? Pierwsze ułożenie może nie robić piorunującego wrażenia. Dlatego pozamieniać serwetki miejscami i popróbuj tak długo, aż dojdziesz do wniosku, że właśnie powstała piękna ozdoba.

Taki efekt oczywiście dobrze byłoby utrwalić. W tym celu sięgnij po nić i igłę i zacznij zszywać serwetki. Pamiętaj, by trzymać się ułożonej wcześniej kompozycji.

Bieżnik jest świetnym sposobem na zagospodarowanie prawie nieużywanych dekoracji. W dodatku nie musisz skończyć na jednej takie ozdobie. Jeśli okaże się, że znów uzbierasz serwetki z niekompletnych zestawów, nic nie stoi na przeszkodzie, by zamienić je na kolejny interesujący bieżnik.

Jedynym problemem mogą być serwetki wzorzyste lub kolorowe. Jednak przy wykorzystaniu kreatywności na pewno i takie elementy uda Ci się wkomponować w większą ozdobę.