Auto od zaufanego

Samochód prosto z salonu to przejaw luksusu i marzenie wielu miłośników motoryzacji. Dla wielu osób jest jednak tylko niedoścignionym marzeniem – ceny nowych pojazdów dość znacznie przewyższają wartość używanych aut. Jednak nawet decydując się na zakup samochodu, który ma już swoją historię, powinniśmy zadbać o to, by nie zapłacić więcej, niż w rzeczywistości jest warte.

Duże znaczenie mają też mankamenty, które sprzedający może zechcieć przed nami ukryć. Jak łatwo się domyślić, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest kupowanie samochodów od rodziny czy znajomych. Tylko w takiej sytuacji (choć niestety też nie zawsze) możesz podejść do transakcji z pełnym zaufaniem i założyć, że sprzedający nie bierze pod uwagę tylko swojej korzyści, ale również twoje dobro.

Nic dziwnego – w tej sytuacji oszustwo może skutkować nie tylko wyrzutami sumienia, ale też poważnym zachwianiem wieloletniej relacji. Zawsze istnieje jednak ryzyko, że bliska ci osoba zatai pewne usterki pojazdu nawet pomimo szczerych chęci. Zdarza się, że nie zdajemy sobie sprawy, z jakimi trudnościami zmaga się silnik naszego pojazdu. W celu lepszej konserwacji silnika należy poddać go zabiegom czyszczącym takim jak wodorowanie silnika zielona góra.

Przyjaciele nie powinni mieć za złe decyzji o skonsultowaniu zakupu z mechanikiem.